مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چگونگی راه‌اندازی استارتاپ در ایران

چگونگی راه‌اندازی استارتاپ در ایران

شاید اسم استارت اپ را زیاد شنیده باشید . استارت اپ به معنای شروع یک کسب و کار با استفاده از ایده و طرح جدید میباشد . امروزه در اطراف ما استارت اپ های زیادی را دیده ایم . مثل اسنپ 


مراحل راه‌اندازی استارتاپ

برای اینکه هر فرد بتواند استارتاپ مخصوص خود را داشته باشد باید در این زمینه دانش خود را بیشتر کند. جهت بالا بردن دانش خود می‌توانید به متخصص ها مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید جهت راه اندازه استارتاپ خود نیز از ما مشاوره‌های بسیار خوبی را دریافت کنید. در این مقاله مراحلی که جهت راه‌اندازی یک استارتاپ به آن نیاز دارید را به شما معرفی خواهیم کرد. شرکت‌های ایرانی بسیاری از جمله دیجی‌کالا قطعا جهت راه‌اندازی استارتاپ خود از این مراحل بهره بردند.


مراحل راه‌اندازی استارتاپ

برای اینکه هر فرد بتواند استارتاپ مخصوص خود را داشته باشد باید در این زمینه دانش خود را بیشتر کند. جهت بالا بردن دانش خود می‌توانید به متخصص ها مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید جهت راه اندازه استارتاپ خود نیز از ما مشاوره‌های بسیار خوبی را دریافت کنید. در این مقاله مراحلی که جهت راه‌اندازی یک استارتاپ به آن نیاز دارید را به شما معرفی خواهیم کرد. شرکت‌های ایرانی بسیاری از جمله دیجی‌کالا قطعا جهت راه‌اندازی استارتاپ خود از این مراحل بهره بردند.چگونگی راه‌اندازی استارتاپ در ایران


شناخت اقتصاد ایران

اقتصاد ایران اقتصادی مخلوط و تغییریافته با یک فضای باز عظیم است. جایی در حدود 60 درصد اقتصاد در میانه راه تنظیم‌شده است. این کشور تحت تأثیر ایجاد نفت و گاز قرارگرفته است. اگرچه بیش از 40 شرکت به‌طور خاص با بورس اوراق بهادار تهران درگیر هستند، در در بین سایر معاملات انجام‌شده در دهه گذشته در کره زمین برجسته است. با 10 درصد ذخایر نفتی نشان داده‌شده در جهان و 15 درصد صرفه‌جویی در مصرف گاز، ایران به‌عنوان یک ابرقدرت حیاتی تلقی می‌شود.


ایده مناسب جهت استارتاپ

اولین قدم جهت شروع استارتاپ ایده‌های نو و متفاوت است ان گاه باید این ایده را عملی کرد. ارائه ایده‌های درخشان شروع به کار ممکن است جهت کارآفرینان مشتاق روی حیله و تزویر باشد. به‌ویژه هنگامی‌که به نظر می‌رسد همه هم اکنون ایده‌های خوبی را جهت یک کسب‌وکار خلق کردند. مزایای خوداشتغالی می‌تواند تلاش راه‌اندازی یک استارتاپ را ارزشمندتر کند. علاوه بر آزادی که ناشی از رئیس بودن شما است. شروع یک تجارت استقلال بیشتر، رضایت شغلی بیشتر و درآمد بالقوه بدون پوشش را به همراه دارد. در این روزها بیشترین تمرکز مردم جهت شروع استارتاپ بر روی فضای مجازی و اینترنت است.


قوانین راه‌اندازی استارتاپ

برای راه‌اندازی یک استارتاپ باید قوانین را بازبینی کرد و بر روی آن‌ها را به‌طور کامل شناخت پیدا کرد. هر استارتاپ قوانین مربوط به خود را دارد اما چند قانون کلی در بین آن‌ها مشترک است. اگر شما طبق این قوانین پیش روید هیچ‌گاه دچار مشکلات حقوقی نخواهید شد و زیان نمی‌بینید.


از مطرح کردن ایده خود جهت دیگران خودداری کنید. درصورتی‌که مجبور به گفتن ایده خود به سرمایه‌گذاران هستید قراردادی بر مبنای عدم افشای ایده بین آن‌ها ببندید.

اگر استارتاپ شما به پایه الکترونیکی و آنلاین است حتماً از قوانین مختص به آن اطمینان حاصل کنید. قوانین آن را مطالعه کنید و بر اساس آن استارتاپ خود را راه‌اندازی کنید.

اگر استارتاپ شما در رابطه با اختراعات است. قبل از هر کاری باید اختراع را ثبت کنید ان گاه به سراغ فرد سرمایه‌گذار بروید.

مشخص کردن یک نام و لوگو تجاری جهت استارتاپ خود است.

یکی از قوانین مهمی که در راه‌اندازی استارتاپ باید به آن توجه کرد قراردادی مبنا بر واگذاری سهام است. این‌یکی از مهم‌ترین قوانین است. این قرارداد سبب بالا رفتن بقای استارتاپ می‌شود.

چگونگی راه‌اندازی استارتاپ در ایران


تخمین هزینه راه‌اندازی استارتاپ

برای اینکه بتوانید به موفقیت در استارتاپ خود برسید باید میزان هزینه‌ای که جهت راه‌اندازی آن نیاز دارید بازبینی کنید. جهت درک درست از این میزان هزینه باید سازوکار شرکت و انجام پروژه‌ها را بازبینی کنید. هزینه هر یک از استارتاپ ها با یکدیگر متفاوت است. ازجمله هزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار خود عبارت‌اند از:


برای شروع نخست باید در مورد استارتاپ خود با یک متخصص باتجربه مشورت کنیم.

مرحله بعدی هزینه‌ها مربوط به ساخت ماکت، هزینه بازبینی ایده و هزینه مشاوره است.

تعیین محل کار مناسب و پرداخت هزینه جهت ثبت شرکت ازجمله هزینه‌های دیگر جهت راه‌اندازی شرکت است.

قرار دادن سرمایه و مبلغی پول جهت ادامه فعالیت و هزینه‌هایی که ممکن است در هنگام کار به‌طور ناگهانی و پیش‌بینی‌نشده جهت شرکت پیش آید.شناسایی بازار رقابتی

یکی از مهم‌ترین عواملی که جهت راه‌اندازی استارتاپ باید توجه کرد شناخت بازار استارتاپی است که بین افراد مختلف در حال رقابت است. گاهی اوقات ممکن است ایده‌ای که شما جهت استارتاپ خود در نظر گرفتید توسط شخصی دیگر اجراشده باشد. بهتر است جهت راه‌اندازی به درک درستی از بازار رقابتی برسیم. این عامل به شما کمک می‌کند تا در کسب‌وکار خود به موفقیت بزرگی دست پیدا کنید.


طراحی پلن بیزینس

یکی از مهم‌ترین مراحلی که جهت راه‌اندازی یک استارتاپ به آن نیاز دارید طراحی بیزینس پلن است. منظور از بیزینس پلن نموداری است که توسط مواردی که در بالا ذکرشده است طراحی می‌گردد. شما با کمک این نمودار می‌توانید متوجه شوید که استارتاپ روند صعودی دارد یا خیر. این به شما کمک می‌کند در شروع راه‌اندازی استارتاپ خود از تمام جزییات اطلاع کامل داشته باشید.


اسباب بازی
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات چاپ انواع پرچم های ساحلی ، تبلیغاتی و تشریفات مشاهده